اندازه گیری نقطه اشتعال

دستگاه اندازه گیری نقطه اشتعال (فلش پوینت تستر) ابزاری است که نقطه ی اشتعال نمونه را تعیین می کند. نقطه اشتعال دمایی است که در آن نمونه به حالت ترکیبی دیگری در هوا که می تواند مشتعل شود، تبخیر می شود. در آن لحظه، دستگاه اندازه گیری نقطه اشتعال می تواند تغییر فشار بخاری را که در آن چنین پدیده ای رخ می دهد را اندازه گیری و تعیین کند. این نقطه به عنوان پایین ترین حد اشتعال پذیری نیز شناخته می شود. بنابراین، غلظت بخار را می توان با دما تعیین کرد. دو نوع اصلی از آنالایزرهای نقطه ی فلاش وجود دارد: تست های نقطه ی اشتعال باز و تست های نقطه ی اشتعال بسته. نوع باز یک محیط طبیعی و باز را شبیه سازی خواهد کرد در حالی که نوع بسته معمولا در تست های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه اندازه گیری نقطه اشتعال (فلش پوینت تستر) | شرکت اینفورتکس

دستگاه اندازه گیری نقطه اشتعال (فلش پوینت تستر)

 

کاربرد اندازه گیری نقطه اشتعال

تعیین نقطه ی اشتعال برای کاربردهای متنوعی نظیر تعیین نقطه ی اشتعال گازوییل و سایر انواع سوخت در آنالیزهای پتروشیمی، آزمایش های طعم مواد غذایی، آزمایش های رنگ در مواد و حذف ضایعات برای آنالیزهای محیطی مفید است.

 

در زمان خرید یک دستگاه اندازه گیری نقطه اشتعال چه نکاتی باید در نظر گرفته شوند؟

هنگام خرید دستگاه اندازه گیری نقطه اشتعال به نوع، محدوده ی اندازه گیری دما برای تجزیه و تحلیل نمونه ها و نوع اعتبارنامه ی استاندارد توجه کنید. دیگر متغیرهای مفیدی که می توانید در ذهن داشته باشید شامل حداقل حجم نمونه، زمان تجزیه و تحلیل و قابلیت نمونه گیری خودکار است که اجازه می دهد تا بیش از یک تجزیه و تحلیل در یک زمان انجام شود.

 

مطلب پیشنهادی: با برترین تولید کنندگان دستگاه اندازه گیری نقطه اشتعال آشنا شوید

مطلب پیشنهادی: معرفی دستگاه اندازه گیری نقطه اشتعال مدل ERAFLASH ساخت eralytics

 

[su_note note_color=”#eeeeee” text_color=”#333333″ radius=”3″ class=””]

مشتریان گرامی می‌توانند جهت تهیه انواع فلاش پوینت تستر با شرکت اینفورتکس در ارتباط باشند .

[/su_note]

لطفا جهت استعلام قیمت محصولات مورد نظر خود از این قسمت اقدام نمایید.استعلام قیمت
+